Веслачи из Вишеграда на Балканском првенству у Истанбулу

05.09.2017.

Веслачка репрезентација БиХ, коју чине чланови Веслачког клуба „Једрина“ из Вишеграда, наступиће на Балканском првенству у веслању за кадете и јуниоре које ће бити одржано наредног викенда у Истанбулу, рекао је Срни селектор репрезентације Ненад Јовичић.

„Веслачка репрезентација такмичиће се у двије дисциплине – мушки дубл скул и женски четверац у кадетској категорији“, рекао је Јовичић.

Он је истакао да је ово прво велико такмичење за младе веслаче, те да је најважније да чланови клуба осјете чари такмичења.

„Вишеград је био домаћин најбољим кадетима и јуниорима Балкана, а сада ће се у истој конкуренцији такмичити у пријестоници Турске“, рекао је Јовичић.

На шампионату у Турској, осим БиХ, учествоваће селекције Србије, Македоније, Бугарске, Грчке, Албаније и Турске.