Њемачки амбасадор и Ђуревић о туризму и проблему депоније

27.08.2020.

Њемачки амбасадор у БиХ Маргрет Уебер посјетила је данас општину Вишеград, гдје је са начелником општине Младеном Ђуревићем разговарала о туристичким и привредним потенцијалима овог мјеста и о проблему депоније.
Уеберова је након састанка рекла новинарима да је упозната о туризму, те о економској и социјалној ситуацији у општини.

„Разговарали смо о дивљој депонији, што ће бити тема за нашу будућу сарадњу. Мој утисак је да начелник и његов тим раде са много енергије и имају много храбрости како би ова општина функционисала како треба. Желим људима овог града да живе у миру и да економски развој буде бољи“, навела је Уеберова.

Она истакла значај књижевника Иве Андрића и његових књига.

„Добитник њемачке књижевне награде је и Саша Станишић из Вишеграда и мени је посебно драго да будем у Вишеграду“, рекла је Уеберова.

Ђуревић је рекао да је на састанку било ријечи и о школству, као и о проблему депоније, те изразио наду да ће амбасадор Њемачке убрзо поново доћи у посјету како би заједнички реализовали пројекте.

За Уеберову је организована вожња на Дрини, а потом је она посјетила Спомен-учионицу Иво Андрић, кућу Иве Андрића, мост Мехмед паше Соколовића и Андрићград.