Ускоро деминирање трасе пута Милошевићи – Стари Брод

26.08.2019.

Извиђање за деминирање пута од села Милошевићи до села Стари Брод, биће извршено у четвртак, 29. августа, рекао је данас у Вишеграду помоћник директора Републичке управе Цивилне заштите за деминирање Драган Кос.

„Деминирање локације је услов за реконструкцију пута према Старом Броду, чиме се омогућава друмски приступ историјској и културној средини. Приступ локацији за деминирање је јако тежак“, истакао је Кос након састанка са начелником општине Вишеград Младеном Ђуревићем и начелником Рогатице Милорадом Јагодићем.

Ђуревић је подсјетио да ће општине Вишеград и Рогатица уз помоћ Владе Републике Српске извршити реконструкцију ове трасе.

„Потребно је да се изврши одређени грађевински захват да би тај пут био много бољи и да би се до музеја Стари Брод могло прићи аутомобилима“, навео је Ђуревић.

Начелник општине Рогатица Милорад Јагодић нагласио је да ће ово рјешење бити на добробит и мјештана и општина Вишеград и Рогатица.

„Настојаћемо да се за парастос наредне године дође путем из Вишеграда у комплекс Стари Брод“, истакао је Јагодић.

У комплексу Стари Брод ће 7. септембра бити освештан и откривен спомен-музеј страдалим Србима 1942. године.