Међународна ликовна колонија од 23. до 30. августа

22.08.2024.
У Вишеграду ће од 23. до 30. августа бити одржана Међународна ликовна колонија на којој се очекује учешће двадесетак умјетника из Републике Српске, Србије, Црне Горе, Русије, Канаде, Мађарске и БиХ.
Из Градске галерије Вишеград потврђено је Срни да ће мотиве за умјетничка дјела ствараоци потражити на вишеградској ћуприји, у манастиру Добрун, Андрићграду, кањону Дрине, Старом Броду и Вишеградској Бањи.
“Овогодишња ликовна колонија почеће отварањем изложбе академског сликара Владана Терзића из Ужица, који је редовни учесник Колоније од њеног оснивања”, истакли су у Галерији.
На традиционалној колонији, која ће бити одржана 29. пут, учествоваће истакнути умјетници, вајари и фотографи.
Организатор Ликовне колоније је Градска галерија Вишеград, уз покровитељство општине Вишеград, “Хидроелектрана на Дрини” и хотела “Вишеград”.
Свечано отварање најављено је за петак, 23. август, у 20.00 часова у Градској галерији.