Заједничким ресурсима до повезивања са Гораждем

18.06.2021.

Вишеград и Горажде имају заједничке ресурсе у области културе, спорта, туризма и привреде, што ће повезати ове локалне заједнице, истакнуто је након састанка начелника општине Вишеград Младена Ђуревића и градоначелника Горажда Ернеста Имамовића.

Ђуревић је изјавио новинарима да је ово први пут да делегација Горажда дође у званичну посјету општини Вишеград и навео да је разговарано о туризму, спорту и другим областима гдје постоји доста заједничких ресурса.

„Договорена је наша узвратна посјета граду Горажду гдје ћемо конкретизовати сарадњу“, рекао је Ђуревић.

Имамовић је рекао да је град Горажде географски наслоњен на све општине које су у саставу Републике Српске, те изразио задовољство због сарадње.

„Посебно ми је драго што ћемо се удружити у једну дринску регију, повезати и одржавати заједничке годишње састанке“, истакао је Имамовић.