За суфинансирање вантјелесне оплодње 25.000 КМ

12.02.2020.

У буџету општине Вишеград и ове године предвиђена су средства за суфинансирање трошкова вантјелесне оплодње у износу од 25.000 КМ.

Начелник општине Вишеград Младен Ђуревић рекао је да се средства за ове намјене у општинском буџету обезбјеђују као подршка пронаталитетној политици.

„Током прошле године одобрили смо све захтјеве који су испуњавали услове за подршку вантјелесној оплодњи“, додао је Ђуревић.

Он је подсјетио да општина Вишеград различитим мјерама покушава да подстакне рађање, а да је у буџету за прошлу годину издвојено 100.000 КМ за подстицај наталитета.

„У складу са скупштинским одлукама исплата једнократне помоћи за свако рођено дијете износи 500 КМ, а за треће и свако наредно 1000 КМ“, истакао је Ђуревић.

Он је навео да су у 2019. години поднесени захтјеви који се односе на помоћ за сваку рођену бебу, за треће и свако наредно новорођенче, као и за свако дијете од рођења до навршене једне године чији родитељи немају мјесечна примања већа од 500 КМ.