За славу општине братимљење са три града

11.09.2018.

Вишеград ће 20. септембра, дан уочи славе општине – Мале Госпојине, потписати повељу о братимљењу са Звениградом из Русије, као и са Косовском Митровицом и општином Звечан.

Начелник општине Младен Ђуревић рекао је да ће програм обиљежавања славе општине почети 20. септембра потписивањем повеља о братимљењу које ће бити одржано у Градској кући у 10.00 часова.

Свечано отварање пословних просторија Туристичке организације Вишеград планирано је за 11.00 часова.

У оквиру обиљежавања славе града, у 12.30 часова биће положено цвијеће код споменика браниоцима Републике Српске, а у 13.00 часова у хотелу „Вишеград“ биће уприличен пријем за породице погинулих бораца Војске Републике Српске.

Ђуревић каже да ће истог дана представници општине и званичници Владе Републике Српске посјетити двије мајке погинулих бораца.

У оквиру славских свечаности, у Дому културе у 17.00 часова биће одржана свечана академија на којој ће бити уручене повеље за више од 20 доктора наука који су поријеклом из Вишеграда.

На Малу Госпојину, 21. септембра, биће служена литургија у Цркви Рођења пресвете Богородице на Мегдану у 9.00 часова.

Ломљење славског колача биће уприличено у Градској кући у Андрићграду у 11.00 часова.