Вишеград преузео заставу МОСИ

14.07.2024.

Спортисти Вишеграда преузели су данас у Ужицу заставу Међуопштинских омладинских спортских игара /МОСИ/, као домаћини јубиларних 60. игара које ће се 2025. године одржати у граду на Дрини.

Спортисти Ужица укупни су побједници 59. МОСИ, које су данас, након пет такмичарских дана, уз учешће око 2.500 младића и дјевојака из 28 општина и градова Републике Српске, Федерације БиХ, Србије и Црне Горе завршене у овом граду.

Друго мјесто у генералном пласману заузели су спортисти Пријепоља, а треће Бајине Баште.

Исти поредак је био и у мушкој конкуренцији, док су у женској иза спортискиња Ужица мјеста на побједничком постољу заузеле екипе Сокоца и Новог Пазара.

За најуспјешнију такмичарку на 59. МОСИ проглашена је Сара Ђокић, атлетичарка из Ивањице која је освојила три златне медаље – у тркама на 100, 200 метара и штафети 4×100 метара, док је најбољи спортиста у Ужицу био атлетичар Пријепоља Емир Ровчанин са два злата – у скоку у вис и троскоку и једним сребром у скоку удаљ.

За најкомплетнију гостујућу екипу проглашена је екипа Пљеваља.

На МОСИ у Ужицу наступило је 306 екипа, од којих 208 у мушкој и 98 у женској конкуренцији, а одиграно је укупно 696 утакмица.

Из Вишеграда је на МОСИ учествовало око 80 такмичара, међу којима је футсал екипа освојила друго мјесто, док је члан Карате клуба „Дрина“ Селена Леканић освојила сребрну и бронзану медаљу.

МОСИ су одржане у Ужицу од 10. до 14. јула.