Више од 200.000 КМ уложено у водоводну и канализациону мрежу

05.01.2023.

На подручју општине Вишеград у претходне двије године реализовани су пројекти у изградњи водоводне и канализационе инфраструктуре за шта је уложено више од 200.000 КМ, саопштено је из предузећа за водовод и канализацију „15.април“.

Директор овог предузећа Радивоје Видаковић рекао је Срни да је за изградњу водоводне мреже утрошено око 85.000 КМ, док је за изградњу канализационе мреже издвојено 120.000 КМ.

Он је истакао да је изграђена водоводна мрежа за дјечије игралиште, канализациона мрежа за насеље Околишта и насеље Вучине, санација водоводног резервоара за насеље Прелово, те санације канализационе и оборинске мреже у већем броју насељa.

„У текућој години очекујемо реализацију бројних пројеката изградње и реконструкције водоводне и канализационе мреже чија ће вриједност бити већа од 400.000 КМ, а инвеститор је општина Вишеград“, нагласио је Видаковић.

Видаковић је напоменуо да је предузеће пословало позитивно и да су измирене све обавезе.