Ватрогасна јединица добила ново возило

08.06.2017.

Ватрогасна јединица у Вишеграду добила је ново ватрогасно возило, за које је Ватрогасни савез Републике Српске обезбиједио 150.000 КМ, а општина Вишеград 100.000 КМ.

Начелник Вишеграда Младен Ђуревић, који је присуствовао пробној вожњи ватрогасног возила, захвалио је Ватрогасном савезу Републике Српске што је обезбиједио већи дио новца за набавку возила.

Ђуревић је подсјетио да је општина набавила униформе за ватрогасце, те навео да се преговара и о уређењу просторија у којима раде.

Ватрогасни старјешина Жељко Милошевић рекао је да ће овим возилом, које је набављено након 30 година, бити знатно побољшана спремност Ватрогасне једнице да интервенише.

Милошевић је подсјетио да је у прошлој години било око 50 интервенција, те да је од почетка ове године било око 50 интервенција.

Мирела Спасић, финансијски директор фирме „Гасоп“ из Београда која је испоручила возило Ватрогасној јединици у Вишеграду, рекла је да је при производњи возила примијењена најсавременија технологија.