„Варда“ убједљива против „Братунца“

23.01.2017.

Кошаркаши „Варде ХЕ“ савладали су на домаћем терену екипу „Братунца“ са 84:63 (21.16, 29:13, 13:17, 21:17) у оквиру 12. кола Прве лиге Републике Српске.
Вишеградски кошаркаши добро су почели 2017. годину, гдје су забиљежили двије побједе на домаћем терену. Након „Козаре“ савладан је тим „Братунца“, а неизвјесно је било једино током прве четвртине, када разлика није била већа од шест поена. Средином друге четвртине „Варда“ прави серију 17:2 и лагано контролише ток утакмице. У другом полувремену предност је ишла и преко 20 поена, да би на крају завршило 84:63. Овим тријумфом домаћи имају скор од шест побједа и шест пораза, док су гости остали на двије побједе.
Најефикаснији на мечу био је Петровић са 25 поена, Ступар је имао 11, док је у домаћем тиму Суџум постигао 18, Станимировић поен мање, а Пековић, Ивановић и Фргања су постигли по 10 поена.