Варда прејака за Теслићане

13.11.2016.

kk-varda-he-2016

Кошаркаши „Варде ХЕ“ остварили су прву гостујућу побједу у 1.лиги Републике Српске, савладавши КК „Теслић“ у истоименом граду са 81:54.

Вишеградски кошаркаши стигли су до треће побједе у првенству Српске, а овога пута су имали најлакши задатак. Већ од самог почетка екипа Мира Вукоје је кренула силовито и након првих десет минута имала +8. У наставку разлика је час била двоцифрена, час су је домаћини смањивали, а утакмица је потпуно ријешена у трећој четвртини када је Варда направила серију 14:0. Након тога Вишеграђани су лагано привели меч крају, а најефикаснији је био Станимировић са дабл-дабл учинком од 21п и 11ск, Пековић је постигао 14, Суџум 12, а Окиљевић 11 поена, док је код домаћина једино Јолдић са 16 поена имао двоцифрен учинак.

КК „Варда ХЕ“ након четвртог кола има учинка од три побједе и једног пораза, док је КК „Теслић“ и даље без побједе.