Ускоро отварање „Вишеградске куће“ и пољопривредне апотеке

09.11.2018.

У Вишеграду ће ускоро бити отворена „Вишеградска кућа“ и пољопривредна апотека, а планирана је и фарма крава у насељу Сасе, рекао је директор вишеградске Пољопривредне задруге „Вишеград“ Бојан Чабак.

Реализација ових пројеката договорена је на данашњем састанку представника Задруге и начелника општине Вишеград Младена Ђуревића.

„Вишеградска кућа` ће у првом сегменту обухватати продају домаћих пољопривредних производа, ручних радова и сувенира, док ће у другом постојати дегустативни кутак, гдје ће посјетиоци моћи да пробају локалне специјалитете“, прецизирао је Чабак и додао да је у току опремање просторија за шта је средства обезбиједила локална управа.

Према његовим ријечима, пољопривредна апотека ће се налазити у Улици војводе Степе и у њој ће заинтересовани моћи да купе сав асортиман неопходан пољопривредним произвођачима.

Чабак је подсјетио да је Пољопривредна задруга „Вишеград“ основана прошле године.

Задруга је од општине на кориштење добила канцеларијске и пословне просторије, а најављена су и подстицајна средства из општинске касе.