Урађено око 200 бесплатних превентивних прегледа

08.10.2019.

Директор Дома здравља у Вишеграду Снежана Ђуровић рекла је да је у овој општини при крају акција бесплатних превентивних прегледа у којој је до данас прегледано око 200 Вишеграђана.

„Ријеч је о бесплатним гинеколошким, лабораторијским и прегледима за превенцију кардиоваскуларних обољења и дијебетеса, као и о лабораторијској превенцији карционама простате код пацијената старости од 40 до 60 година, с циљем спречавања даљег обољевања“, истакла је Ђуровићева.

Ђуровићева је додала да Дом здравља реализује ову акцију с циљем правовременог идентификовања ризика или болести, попут кардиоваскуларних или малигних обољења.

„Веома често ни грађани ни љекари не могу да спријече настанак болести, али је значајно да она буде откривена у најранијој фази. То је циљ ових превентивних прегледа“, указала је Ђуровићева.

Она је захвалила Одбору за здравље и општини Вишеград који подржавају овакве акције.

Иницијатор акције бесплатних превентивних здравствених прегледа је Дом здравља Вишеград и Одбор за здравље.