Учесници фестивала фолклора код начелника општине

13.05.2017.

Начелник општине Вишеград Младен Ђуревић примио је данас делегације фолклорних ансамбала из Републике Српске, Србије и Словачке који учествују на 14. Међународном фестивалу фолклора у овом граду.

„Превасходни циљ овог фестивала је очување и његовање традиције старих обичаја, али и ширење пријатељства уз слање позитивне енергије. Вишеград је данас велико срце препуно љубави према свим људима добре воље“, рекао је Ђуревић.

Он је свим учесницима фестивала пожелио угодан боравак у Вишеграду.

Предсједник културно-умјетничког друштва /КУД/ „Бикавац“ Борислав Пољчић рекао је новинарима да се овим пријемом показује свима да су добродошли у Вишеград, како би ширили позитивне вриједности.

„Наши гости су веома задовољни пријемом, али и Вишеградом, што показују својим доласком“, додао је Пољчић.

Директор Фоклорног ансамбла „Никола Ђурковић“ из Котора Предраг Шушић рекао је да је први пут у Вишеграду и да је наишао на срдачан дочек код начелника и општинске управе.

„То говори о озбиљном приступу саме општине и подршци манифестацији која има изузетан значај“, додао је Шушић.

Предсједник КУД-а „Звечан“ из Звечана, на Косову и Метохији, Јелена Ђурић рекла је да је пријем код начелника био изузетно топао и срдачан, што говори да Вишеград пажњу посвећује култури.

Фестивал је почео синоћ концертом на Тргу Николе Тесле у Андрићграду, а наставља се вечерас концертом у Дому културе.

Покровитељ манифестације је општина Вишеград.