У Вишеграду обиљежавање два јубилеја – 125 година од рођења Иве Андрића и 115 година од оснивања СПКД „Просвјета“

06.10.2017.

Поводом два значајна јубилеја, 125 година од рођења Иве Андрића и 115 година од оснивања СПКД „Просвјета“, у Вишеграду ће у понедељак 9. октобра вити одржано књижевно вече.

У спомен учионици Иве Андрића, на овој књижевној вечери о доменима и значају културне манифестације „Вишеградска стаза“ као и о непролазном књижевном стваралаштву нашег нобеловца говориће професор српског језика и књижевности Дивна Васић.

Програмом је предвиђена и пројекција документарног филма о 40 година Вишеградске стазе.

Посјетиоци ће имати прилику и да чују осврт на просвјетну и културну мисију СПКД „Просвјета“.

Своје стихове говориће пјесници, чланови Друштва љубитеља писане ријечи „Мост“ из Вишеграда.

Књижевно вече заказано је за 17 часова.

Организатори књижевне вечери су СПКД „Просвјета“, Народна библиотека „Иво Андрић“, Дом културе и Друштво љубитеља писане ријечи „Мост“ Вишеград.

Радио Вишеград