У току санација фасада стамбених зграда

14.09.2020.

На подручју општине Вишеград у току је санација фасада стамбених зграда, за шта је општина, за суфинансирање, и ове године издвојила 100.000 КМ, речено је Срни у Општинској управи.
Начелник општинског Одјељења за просторно уређење и стамбено-комуналне послове Александар Ђукановић рекао је новинарима да је општина суфинансирала уређење девет стамбених зграда.

„У зависности од степена оштећења објекта учешће општине у укупним трошковима радова је 70, односно 50 одсто“, прецизирао је Ђукановић.

Он је нагласио да се раде фасаде са енергетском ефикасношћу, а на неким објектима и замјена крова, олука или, у договору са етажним власницима, санирање других недостатака.

У протекле четири године општина Вишеград је суфинансирала уређење више од 20 стамбених објеката на подручју ове локалне заједнице.