У току припреме за обиљежавање Дана Републике

04.01.2017.

У општини Вишеград у току су припреме за обиљежавање Дана Републике, 9. јануара, потврђено је Срни у општинској управи.

„Дан Републике један је од најважнијих датума у години, који треба прославити на достојанствен начин. То је дан наше Републике у којој се осјећамо задовољно и сигурно“, рекао је начелник општине Вишеград Младен Ђуревић.

Он је истакао да је ово један од најбитнијих датума у културном, историјском и политичком календару Републике Српске.

Према његовим ријечима, током обиљежавања Дана Републике планирано је полагање цвијећа на војничком гробљу и на споменику руским добровољцима, након чега ће бити положено цвијеће на споменик браниоцима Републике Српске.

У Градској кући у Андрићграду, биће одржани пријеми, а окупљенима ће се обратити начелник општине Вишеград Младен Ђуревић и режисер Емир Кустурица.