У току изградња звоника у Андрићграду

07.09.2020.

У Андрићграду у току је изградња звоника храма Светог цара Лазара и свих српских мученика, рекао је Срни протојереј Драган Вукотић.

Вукотић је истакао да ће звоник доминирати у комплексу Андрићграда и да ће „имати шест спратова“.

„Биће висок 27 метара и већи ће бити од храма. Захваљујући људима и разумијевању општине и хидроелектране, подигли смо први спрат и надамо се да ће до завршетка ове сезоне бити завршен још један спрат“, навео је Вукотић.

Он је нагласио да су радови на звонику скупи и да је предвиђено око 165.000 КМ за изградњу и уређење.

„Унутра је предвиђено да буде продавница за продају свијећа и салон за пријем гостију“, рекао је Вукотић.

Храм Светог цара Лазара и свих косовских мученика налази се на Његошевом тргу у Андрићграду и реплика је манастира Високи Дечани.