У току изградња станова за социјалне категорије

22.04.2019.

У Вишеграду је у току изградња зграде са 40 станова, вриједне више од два милиона КМ, за социјалне категорије становништва у оквиру програма стамбеног збрињавања.

Начелник општинског Одјељења за просторно уређење и стамбено-комуналне послове Александар Ђукановић рекао је Срни да право на смјештај имају, прије свега, лица из колективног и алтернативног смјештаја.

„Реализацијом пројекта изградње стамбене зграде за социјалне категорије становништва, који се спроводи уз помоћ Министарства за избјегла и расељена лица Српске, биће затворен дио колективног центра у насељу Незуци“, додао је Ђукановић.

Он је навео да ће станови бити комплетно опремљени, те да је један број корисника већ одабран.

„Станови ће бити додјељивани на неодређено вријеме и нису намијењени за откуп“, нагласио је Ђукановић.

Донаторска средства за изградњу овог стамбеног објекта обезбиједило је Министарство за избјегла и расељена лица Републике Српске у сарадњи са Министарством за људска права и избјеглице БиХ и Фондом за повратак, док је општина Вишеград обезбиједила земљиште, пројектну документацију, неопходне дозволе и прикључке на инфраструктуру.

Извођач радова је фирма „Јокић инвест“ из Зворника, а завршетак се очекује крајем ове или почетком наредне године.