У току формирање посебног мобилног тима

10.11.2020.

На редовном бирачком списку на подручју општине Вишеград регистровано је 10.914 гласача, а за гласање изван БиХ пријављено је 850 лица, потврђено је Срни у Општинској изборној комисији /ОИК/.

Из ОИК-а наводе да су одређена бирачка мјеста и да је завршена обука чланова бирачких одбора, те да је преостало да буде формиран посебан мобилни тим који ће обићи лица која су у изолацији или на кућном лијечењу.

Према информацијама из ОИК-а, у бирачким одборима је 218 чланова.

„Бирачи ће своје бирачко право остварити на 24 редовна и једном бирачком мјесту за гласање на непотврђеним гласачким листићима, те путем четири мобилна тима, а у поступку је формирање посебног мобилног тима“, навели су у ОИК-а.

Бирачки одбори ће уз изборни материјал задужити и заштитну опрему неопходну за спровођење избора у условима пандемије вируса корона.

За 21 мјесто у Скупштини општине Вишеград надмеће се 286 кандидата из 19 политичких субјеката.

Кандидати за начелника су Младен Ђуревић из СНСД-а и Бране Смиљић из СДС-а.