У суботу изложба љетописа „Српске православне школе у БиХ“

30.10.2019.

У галерији Андрићевог института у суботу 2. новембара свечано ће бити отворена изложба под називом „Српске православне школе у БиХ“, коју је приредила кустос Педагошког музеја у Београду Александра Миловановић.
Поставка изложбе обухвата вриједну грађу која се чува у фонду Педагошког музеја око 40 година, а приказује љетописе, фотографије и уџбенике које су користили ђаци у српским школама од 1856. до 1912. године, саопштено је из Андрићевог института.

Посебну вриједност изложбе чине оригинални, руком писани љетописи које су сачинили учитељи, а у којима су описана сва значајнија дешавања у школи, као и друштвене прилике у мјесту у којима су радили.

Изложба „Српске православне школе у БиХ“ свједочи о борби српског народа са ових простора за очување писмености, културе читања, образовања, његовање ћириличног писма и српске усмене и писане традиције.

Изложба ће бити отворена у 19.00 часова, а поставка ће у галерији Андрићевог института бити изложена до 17. новембра.