
У Андрићграду ће у суботу, 20. децембра, бити одржана свечана академија поводом 150 година од Херцеговачког устанка – Невесињске пушке.
Организатор, Гусларско друштво „Раде Јамина“ из Вишеграда, истиче да је овај значајан јубилеј прилика да се јавност подсјети на историјску важност Невесињске пушке као једног од кључних догађаја у српској борби за слободу, али и на улогу гусала у очувању националног идентитета.
Свечаној академији у биоскопској сали „Доли Бел“ присуствоваће бројни гости из културног и јавног живота, а предвиђена су пригодна обраћања и културно-умјетнички садржаји.
Организатори су позвали грађане да својим присуством увеличају ову манифестацију.
Свечана академија почеће у 19.00 часова.