У недељу почиње Дринско – Савска кајак и кану регата

25.04.2017.

Дринско-Савска кајак и кану регата кренуће из Вишеграда у недјељу 30. априла од ћуприје на Дрини до Сремске Митровице, потврђено је из Кајак клуба „Српски веслачи“ из Београда.

„Кајакаши ће већ у петак, 28. априла, пристизати у Вишеград, а на регати очекујемо око 100 кајакаша из Бугарске, Румуније, Мађарске, Хрватске, Аустрије, Њемачке и Аустралије“, рекао је организатор Дејан Јовановић.

Он је позвао и све кајакаше и љубитеље Дрине из Вишеграда и околине да им се придруже.

„Принцип регате је дневно веслање и ноћење у шаторима, с циљем развоја здравог начина живота, боравка у природи, као и позитивног представљања овог дијела Европе у туристичком смислу“, додао је Јовановић.

Организатор ове Међународне регате је Кајак клуб „Српски веслачи“ из београдског приградског насеља Бели Поток.