У августу Међународни сајам меда

08.02.2024.

Међународни сајам меда, на којем се очекује учешће великог броја излагача меда и пчеларских производа из Србије, БиХ, Црне Горе и Сјеверне Македоније, биће одржан у Вишеграду 30. и 31. августа.

Предсједник Удружења пчелара „Вишеград“ Александар Масал је, након састанка са вишеградским начелником Младеном Ђуревићем, изјавио Срни да ће у оквиру 16. Сајма меда бити организовано велико савјетовање пчелара, са два предавања.

Масал је навео да ће прво предавање бити одржано 30. августа и говориће пчелар Стане Плут из Словеније, док ће друго предавање бити одржано 31. августа, а предавач ће бити Словенац Владо Аугуштив.

„Велику захвалност дугујемо начелнику што је препознао значај пчеларства за нашу општину и помогао Удружење како би направили овако један велики догађај у Вишеграду. Хвала и директору предузећа `Хидроелектране на Дрини` Недељку Перишићу за донацију Удружењу у виду 1.100 погача за пчеле“, нагласио је Масал.

Покровитељ Сајма, који ће бити одржан на вишеградској ћуприји, биће општина Вишеград.