Тренери и спортисти продефиловали градом

16.09.2019.

Вишеградски спортисти и тренери, њих 400, продефиловали су данас од Спортске дворане у том граду до Андрићграда.
Начелник општине Вишеград Младен Ђуревић поздравио је спортисте и рекао да је лијепо видјети дефиле пун насмијаних лица.

„Општина ће наставити да помаже све спортске клубове и спортске манифестације и вјерујем да ће из године у годину бити све више спортиста. На нама је да им омогућимо добре услове за бављење спортом“, навео је Ђуревић.

Он је нагласио да општина издваја близу 500.000 КМ за спортске клубове и јавну спортску установу „Дрина“.

Тренер Одбојкашког клуба „Хидроелектране на Дрини“ Јово Сарић рекао је да су спортисти најљепше што Вишеград има јер они град представљају на свим такмичењима широм Републике Српске.

„Подршка која је увијек присутна од општине и начелника и спонзора `Хидроелектране Вишеград` много нам значи“, истакао је Сарић.

Тренер Кошаркашког клуба „Варда“ Илија Видаковић рекао је да општина брине о спортским клубовима.

„Уз подршку начелника успјели смо да вратимо клуб у нормално функционисање, а захваљујем и `Хидроелектрани Вишеград` за помоћ без које не би могли функционисати“, истакао је Видаковић.