Светосавски пут – пут мира, љубави и правде

27.01.2024.

Ломљењем славског колача и пригодном приредбом ученици и наставници Основне школе „Вук Караџић“ у Вишеграду обиљежили су школску славу Светог Саву.

Свечаности је присуствовао начелник општине Вишеград Младен Ђуревић, који је рекао да Светосавље живи, а то показује и овај величанствени скуп.

Директор школе Момир Радојчић рекао је да се у наставном процесу кроз литерарне, ликовне и музичке програме током цијеле године његује дјело Светог Саве.

„Претходна година је била пуна изазова, али захваљујући подршци Министарства просвјете, Педагошког завода Републике Српске, општине Вишеград, предузећа `Хидроелектране на Дрини` и бројних друштвено одговорних предузећа и појединаца, те Амбасаде Словачке успјели смо да реализујемо пројекте који ће значајно унаприједити рад школе“, истакао је Радојчић.

Наставник српског језика и књижевности Драгана Дикић рекла је да је светосавски пут – пут мира, доброте, љубави и правде и свега лијепог што треба имати у себи, а што код дјеце треба да се развија.