Сутра свечаност поводом Дана Републике

08.01.2017.

Начелник општине Вишеград Младен Ђуревић организоваће сутра, поводом Дана Републике Српске, у градској кући у Андрићграду пријеме за представнике институција, удружења, свештенство, те истакнуте појединце општине.

На пријему, који је заказан у 12.00 часова, присутнима ће се обратити Ђуревић и режисер Емир Кустурица.

Претходно ће у згради општине Вишеград са почетком у 11.15 часова бити одржан пријем за одликоване борце.

Поводом Дана Републике, сутра у 9.00 часова биће служена литургија у Цркви Рођења Пресвете Богородице на Мегдану, након чега ће у 10.30 часова бити положено цвијеће на војничко гробље и на споменик руским добровољцима, а у 11.00 часова на Споменик браниоцима Републике Српске.

Начелник општине Вишеград Младен Ђуревић рекао је да ће ова општина достојанствно обиљежити Дан Републике.

„Република Српска је створена да осигура опстанак српског народа и 9. јануара показује своју снагу, али и одговорност сјећања на оне који су је стварали“, истакао је Ђуревић.

Он је рекао да сутра очекује јединство свих политичких партија и грађана.