Сутра почиње обиљежавање крсне славе

19.09.2017.

У општини Вишеград сутра ће пригодним програмом почети обиљежавање крсне славе ове локалне заједнице – Мале Госпојине.

Славски програм почеће пријемом за породице погинулих бораца у хотелу „Андрићев конак“, а предвиђено је и полагање цвијећа на споменик погинулим борцима у протеклом одбрамбено-отаџбинском рату, потврђено је Срни у Општинској управи.

За сутра је предвиђен и свечани програм у Дому културе у којем ће учествовати ученици основне и средње школе, те дјеца обданишта „Невен“ и чланови културно-умјетничких друштава.

У храму Успења пресвете Богородице у четвртак, 21. септембра, биће служена литургија, након чега ће литија кренути од храма до општине Вишеград у Андрићграду, гдје ће бити обављен обред ломљења славског колача.

Увече ће у Дому културе Вишеград бити одиграна позоришна представа „Тврдица“ у извођењу Аматерског позоришта из Горњег Милановца.

Поводом крсне славе општине, Удружење добровољних давалаца крви „Стара Херцеговина“ у петак, 22. септембра, организоваће акцију добровољног даривања крви за потребе Клиничко болничког центра Фоча.