Сутра обиљежавање крсне славе општине

20.09.2024.

Општина Вишеград сутра ће пригодним програмом прославити крсну славу Малу Госпојину.

Славски програм почеће литургијом у 9.00 часова у Храму Рођења Пресвете Богородице, након чега ће литија кренути од храма до зграде општине Вишеград у Андрићграду, гдје ће у 11.00 часова бити обављен обред ломљења славског колача.

У Културном центру „Иво Андрић“ у 12.00 часова биће одржана свечана академија на којој ће бити уручене повеље заслужним појединцима и установама из различитих области за унапређење живота и допринос развоју, афирмацији и промоцији угледа општине Вишеград.

Планирано је обраћање начелника општине Младена Ђуревића и министра спољне трговине и економских односа у Савјету министара Сташе Кошарца, а биће представљен и филм о достигнућима у овој општини и новим пројектима.

У музичком дијелу програма у великој сали Културног центра „Иво Андрић“ наступиће музички ансамбл Пале.