Сутра обиљежавање Дана руских добровољаца

11.04.2018.

У Вишеграду ће сутра бити обиљежен Дан руских добровољаца који је уврштен у календар значајних историјских догађаја Републике Српске у знак сјећања на руске борце страдале у протеклом одбрамбено-отаџбинском рату.

Посјета Руском спомен-обиљежју на брду Град изнад Вишеграда предвиђена је у 10.00 часова, а парастос и полагање цвијећа на Споменик погинулим руским добровољцима на војничком гробљу Мегдан у 11.00 часова.

Након тога, планирана је посјета Спомен-соби у згради Борачке организације Вишеград.

Дан руских добровољаца обиљежава се 12. априла, на дан када су 1993. године код Вишеграда погинула три руска добровољца – Константин Богословски, Владимир Сафонов и Дмитриј Попов, а више њих је рањено.