Сутра Богојављенско пливање за Часни крст

18.01.2018.

Његово високопреосвештенство митропилот дабробосански Хризостом сутра ће, на Богојављење, служити Свету архијерејску литургију у Храму Светог цара Лазара у Андрићграду, а потом ће бити одржано пливање за Часни крст на Дрини код вишеградске ћуприје.
Протојереј Драган Вукотић рекао је новинарима да литургија почиње у 9.00 часова, након чега ће бити освештана богојављенска водица.

Он је додао да ће из Храма кренути литија у 11.00 часова према вишеградској ћуприји. „Пливање за часни крст биће одржано код ћуприје на Дрини у 11.30 часова“, рекао је Вукотић.

На Богојављење се плива 33 метра, што симболизује године Христовог живота, а оном који први стигне до Часног крста митрополит дабробосански Хризостом и начелник општине Вишеград Младен Ђуревић уручиће награде које су обезбиједили организатори.

Организатори обиљежавања Богојављења су Српска православна црквена општина Вишеград, уз подршку општине и предузећа „Хидроелектране на Дрини“.