Средњу школу завршила 64 матуранта

14.05.2024.

Матуранти Средњошколског центра „Иво Андрић“ из Вишеграда данас су уз пјесму и трубаче, на улицама Вишеграда и Андрићграда, обиљежили завршетак средњошколског образовања.

Директор Средњошколског центра Драгана Зечевић рекла је да је ова образовна установа испратила још једну генерацију матураната у којој су 64 ученика.

„Матурско вече планирано је 31. маја у хотелу `Вишеград`, а трошкове ће сносити општина. Обиљежићемо га традиционално шетњом вишеградским улицама од споменика Иви Андрићу крај вишеградске ћуприје до споменика писцу у Андрићграду“, стакла је Зечевићева.

Разредни старјешина екомомских техничара Љерка Петровић каже да су срећни и да су дуго чекали овај дан.

„Драго нам је да нас је вријеме послужило. Дјеца су весела, настављају даље дружење. То је једна весела генерција, која воли да се дружи“, истакла је Петровићева.

Ученица Анастасија Милисављевић рекла је да ће овај дан памтити цијели живот.

„Планирам уписати Војну академију и бићу амбициозна“, истакла је Милисављевићева.