Спектакуларан ватромет у част Републике Српске

09.01.2024.

Спектакуларан ватромет приређен је вечерас у Вишеграду у част 32. рођендана Дана Републике.

Предсједник Републике Српске Милорад Додик и предсједник Србије Александар Вучић договорили су синхронизовани ватромет у 20.00 часова у свим градовима Српске и у Београду, поводом 9. јануара, Дана Републике Српске.

На централном спомен-обиљежју погинулим борцима Војске Републике Српске сутра у 10.30 часова биће служен парастос и положени вијенци, најављено је из општинске управе Вишеград.

Претходно ће у Општинској управи у 10.00 часова бити одржан пријем за одликоване борце Војске Републике Српске

Девети јануар се слави као Дан Републике Српске јер је тог датума 1992. године настала под првобитним називом Република српског народа у БиХ.