Смањује се број заражених ученика

04.02.2022.

У основној и средњој школи у Вишеграду смањује се број заражених вирусом корона, потврђено је у овим образовним установама.

Директор Основне школе „Вук Караџић“ Момир Радојчић рекао је да је осам ученика у изолацији, а да за сада нема позитивних на вирус корона ученика и наставника.

Директор Средњошколског центра „Иво Андрић“ Драгана Зечевић рекла је да је један ученик позитиван на вирус корона.

„У изолацији су један ученик и један професор“, навела је Зечевићева.

Према препоруци општинског Штаба за ванредне ситуације, у Вишеграду се од 24. јануара настава изводи на даљину јер је утврђено да је вирусом корона заражено 11 наставника и 42 ученика у основној школи, а у средњој школи заражена су била два професора, док је 15 ученика било у изолацији.

У Вишеграду је на вирус корона позитивно 80 особа, а општински Штаб за ванредне ситуације ће током викенда донијети одлуку о томе на који начин ће настава бити настављена.