Славске свечаности почињу 20. септембра

10.09.2019.

Крсна слава општине Вишеград и Храма Рођења Пресвете Богородице – Мала Госпојина биће обиљежена 20. и 21. септембра, најављено је из ове општине.
Славске свечаности почеће у петак, 20. септембра, када ће бити положено цвијеће на Споменик браниоцима Републике на Тргу палих бораца, након чега ће бити организован пријем и ручак за породице погинулих бораца Војске Републике Српске у хотелу „Вишеград“.

Изложба плаката поводом завршетка рестаурације Моста Мехмед-паше Соколовића биће отворена у холу Дома културе у 18.00 часова. Аутори изложбе су Милијана Окиљ и Горан Милојевић.

Свечана академија на којој ће бити додијељене плакете заслужним појединцима, биће одржана у Дому културе у 19.00 часова.

У суботу, 21. септембра, у 9.00 часова почеће света литургија у Храму Рођења Пресвете Богородице на Мегдану, након чега ће проћи славска литија.

Ломљење славског колача биће обављено у згради општине у 11.00 часова, а славски ручак у свадбеном салону „Бикавац“ у 12.00 часова.

Музички концерт групе „Лексингтон“ на Тргу поред ћуприје најављен је за 22.00 часа.