Склопљено 48 бракова у прошлој години

04.02.2022.

На подручју општине Вишеград у прошлој години склопљено је 48 бракова, речено је Срни у општинској Матичној служби.

Из општинске Матичне службе додају да се бракови несметано склапају упркос пандемији вируса корона.

„Вјенчања се обављају у службеним просторијама, али смо били присутни и на необичним мјестима, гдје су младенци одлучили склопити брак, као што је брод“, навели су у овој служби.

Прошле године, како наводе, није склопљен ниједан малољетнички брак.

Шездесетпетогодишњи мушкарац најстарији је младожења у претходној години, најстарија жена имала је 53 године, најмлађи мушкарац и најмлађа жена имали су по 20 година, подаци су Матичне службе.

Јереј Саво Тривковић рекао је да је на Црквеној општини 22 вјенчаних у току године и да није нимало охрабрујуће.

„За православне хришћане брак првенствено јесте света тајна. Дакле, само брак који је благословен од Цркве има пуноћу и прави смисао. Испуњењем ове и осталих светих тајни, ми се налазимо на путу спасења ка животу вјечном“, истакао је Тривковић.

Он је нагласио да је здрава и чиста брачна заједница велики предуслов за благословен и нормалан живот породице и одгајање потомства.