Систем помоћи старим лицима добро функционише

21.03.2020.

Велики број старијих и болесних лица у Вишеграду користи систем помоћи доставе хране и других намирница на кућну адресу, те ће бити доступан и у вријеме док траје борба да се спријечи ширење вируса корона, рекла је секретар општинског Црвеног крста Славица Марковић.

Марковићева је позвала кориснике сервиса да направе списак прије него што позову, како би сервис још боље функционисао.

Она је истакла да раде сваки дан од 8.00 до 16.00 часова, осим недјеље.

Начелник општине Вишеград Младен Ђуревић рекао је да овакве врсте сервиса користе старија лица са подручја општине и лица из Србије чији родитељи живе у Вишеграду.

Ђуревић је напоменуо да је најбитније сачувати здравље свих грађана, што је могуће само одговорним и дисциплинованим понашањем.

„Сви којима ове услуге буду потребне могу се обратити на бројеве телефона 058 620 950 и 058 620 242. Корисници плаћају робу коју поруче, без додатних трошкова доставе“, навео је Ђуревић.

Покретач сервиса је општина Вишеград у сарадњи са општинским Црвеним крстом.