Савјет младих постао члан Волонтерског сервиса Српске

13.04.2023.

Савјет младих из Вишеграда постао је члан Волонтерског сервиса Републике Српске на основу одличних резултата рада, рекла је предсједник Савјета Славица Симић.

Симићева је рекла новинарима да чланство у Волонтерском сервису Српске за ову локалну организацију представља лакши пут за остваривање идеја и пројеката с циљем унапређења положаја младих.

Она је најавила да ће у Андрићграду, у сарадњи са Омладинским савјетом Републике Српске, од 27. до 29. маја бити одржан математички камп за ученике трећих и четвртих разреда средњих школа.

Према њеним ријечима, на овом кампу планирано је учешће око 70 средњошколаца из цијеле Републике Српске.

Члан Савјета младих Марија Синђелић рекла је да ће у наредном периоду радити на реализацији планираних активности у сарадњи са Волонтерским сервисом Републике Српске и локалним заједницама са којима су остварили одличну сарадњу.