Руски студенти и професори у посјети Вишеграду

10.07.2017.

Вишеград је данас посјетила делегација професора и студената из Русије који бораве у Републици Српској у оквиру сарадње Универзитета у Источном Сарајеву и Државног пољопривредног универзитета у Вороњежу.

Начелник општине Вишеград Младен Ђуревић рекао је да је ова посјета важна због успостављања сарадње у области науке, културе, привреде и туризма.

„Желим да из Вишеграда понесете најљепше утиске, а ми ћемо заједно радити на промоцији Русије и Републике Српске, ради повезивања два народа“, истакао је Ђуревић.

Замјеник декана Државног пољопривредног факултета Луцијан Караман рекао је да је Вишеград прави туристички град и да су архитектура, људи и природа прелијепи.

Руководилац Катедре за агроекономију и рурални развој Пољопривредног факултета у Источном Сарајеву Синиша Берјан рекао је да су заједно са гостима обишли Андрићград, Манастир Добрун, након чега ће крстарити ријеком Дрином и обићи стари мост.