Ријешити проблем паркирања возила и одржавања саобраћајница

23.04.2021.

Савјет за безбједност саобраћаја општине Вишеград закључио је данас да је неопходно побољшати квалитет одржавања саобраћајница и ријешити проблем паркирања возила у граду.

Потпредсједник Савјета Владимир Гладанац рекао је новинарима да су на данашњем састанку размотрени приједлози и техничка рјешења за проблем великог протока саобраћаја и паркирања возила, као и побољшања путне инфраструктуре.

Он каже да се саобраћај отежано одвија и због неадекватног одржавања улица, посебно градских.

„Ми смо и раније, а посебно данас, скренули пажњу извођачу радова да треба побољшати одржавање саобраћајница. Пред нама је љето и очекујемо долазак великог броја туриста и веома брзо и одговорно морамо приступити том послу“, истакао је Гладанац.

Према његовим ријечима, извођачи радова обавезали су се да ће тај посао окончати у најскорије вријеме, а Вишеград ће бити спреман да дочека туристе.

За одржавање путева на подручју општине Вишеград задужени су предузеће „Романијапутеви“ и локално предузеће „Комуналац“.