Реконструкција тротоара у главној улици

05.08.2020.

У општини Вишеград у току је реконструкција тротоара у Улици Краља Петра Првог и бочних улица које се наслањају на њу, а укупна вриједност радова је око 225.000 КМ.

„Улица Косовска биће калдрмисана, док ће у улицама Николе Тесле и Николе Пашића, као и у улици према дјечијем игралишту `Пријатељство дјеце Космета и Српске` бити постављен нови слој асфалта“, рекао је начелник општинског Одјељења за просторно уређење и стамбено-комуналне послове Александар Ђукановић.

Он је истакао да општина Вишеград није била у могућности да реализује санацију комплетне Улице Краља Петра Првог са припадајућом инфраструктуром, као што је било првобитно планирано.

„Општина је два пута расписивала тендер за овај пројекат, али није се јавио ниједан извођач, односно понуђач радова, па се из тог разлога ушло у санацију најургентнијих дијелова на овој локацији“, рекао је Ђукановић.