Распоред богослужења током божићних празника

04.01.2024.

На подручју општине Вишеград у свим храмовима на Божић биће служене литургије, речено је из Црквене општине.

У цркви Рођења Пресвете Богородице на Мегдану у суботу, 6. јануара, на Бадњи дан литургија ће бити служена у 9.00 часова, док ће вечерња служба и налагање бадњака бити у 17.00 часова.

Света литургија на најрадоснији хришћански празник у цркви на Мегдану биће служена у 5.00 часова. У овом храму другог дана Божића, као и 9. јануара, на празник Светог Стефана, литургије ће бити служене у 9.00 часова.

У храму Светог цара Лазара у Андрићграду литургија на Бадњи дан биће служена у 9.00 часова. Дочек бадњака биће у 18.45, а вечерња служба и ложење бадњака испред цркве у 19.00 часова.

У цркви у Андрићграду биће служена поноћна божићна литургија, док је вечерња служба и ломљење чеснице заказано на Божић у 18.00 часова.

Другог и трећег дана Божића, 8. и 9. јануара, литургије ће бити служене од 9.00 часова.