Радуловић: Културна добра Вишеграда – немјерљив ресурс

23.04.2019.

Министар одрживог развоја и туризма Црне Горе Павле Радуловић посјетио је данас вишеградску Туристичку организацију и истакао да материјална и нематеријална културна добра којима располаже Вишеград представљају немјерљив ресурс.

„Мост Мехмед-паше Соколовића, Андрићград, ускострачна пруга довољни су разлози да и већа мјеста пожеле да буду у позицији Вишеграда“, нагласио је Радуловић.

Он је навео да је Црна Гора спремна да помогне на основу свог искуства.

„Овдје видим жељу за радом и то може да буде само још боље у наредном периоду“, рекао је Радуловић.

Директор вишеградске Туристичке организације Оливера Тодоровић рекла је да се од данашње посјете Вишеграду црногорског министра туризма највише очекује побољшање еколошких услова и заштита ријеке Дрине, да би била очишћена од плутајућег отпада који, како је навела, већим дијелом долази из Црне Горе.

„Овом посјетом је туристичким радницима пружена могућност остваривања јачих веза са колегама из Црне Горе“, истакла је Тодоровићева.

Начелник општине Вишеград Младен Ђуревић рекао је да туризам представља велики развојну шансу и да општина настоји да на различите начине ову привредну грану побољша.