Радио Вишеград прославио крсну славу – Благовијести

07.04.2018.

Радио Вишеград обиљежио је данас крсну славу – Благовијести.

Директор Радио Вишеград Љубинка Васиљевић рекла је да програм овог радија траје 10 сати дневно и да је програмска шема побољшана увођењем нових емисија.

„Побољшали смо квалитет рада, а велики број емисија у програму емитује се уживо. Радио се може слушати и путем интернета што даје предност за слушање широм свијета, а наш циљ је повећање слушаности“, додала је Васиљевићева.

Васиљевићева је истакла да има изузетну сарадњу са општином Вишеград.

„Та сарадња нам много значи, јер захваљујући начелнику општине имамо добре услове за рад. Планирамо да набавимо нову опрему, уз помоћ општине, а остварена је и одлична сарадња са Хидроелектраном Вишеград“, нагласила је Васиљевићева.

Начелник општине Вишеград Младен Ђуревић рекао је да је сарадња општине и радија на високом нивоу.

„Програмска шема овог медија је много боља него раније на задовољство свих слушалаца. Захваљујући новим технологијама, слушаоци широм свијета могу да чују програм радија“, рекао је Ђуревић.

Он је додао да ће општина Вишеград наставити да помаже радио, те истакао да се издвајају одређена средства из буџета општине.

Ђуревић је подсјетио да је Радио Вишеград изузетно значајан медиј јер има дугу традицију.

Радио Вишеград основан је 20. априла 1992. године.