Приредба за 65 ђака првака

02.09.2019.

Традиционалном приредбом за првачиће озваничен је почетак нове школске године за ученике Основне школе „Вук Караџић“ у Вишеграду.

Директор школе Момир Радојчић рекао је да је ове школске године уписано 65 ученика у прве разреде.

„Потрудили смо се да оплеменимо простор и спремно дочекамо нову школску годину. Захваљујем се министарству просвјете и културе Републике Српске, општини Вишеград и ‘Хе на Дрини’, као и Ауто мото друштву“, истакао је Радојчић.

Он је навео да школа има сав потребан наставни кадар.

Начелник општине Вишеград Младен Ђуревић пожелио је дјеци успјешан почетак школовања и уручио им пригодне поклоне.

„Желим дјеци да остваре добар успјех, да стекну знање, добре пријатеље и да другарство чувају до краја живота, а прије свега желим да постану добру људи“, нагласио је Ђуревић.

Он је истакао да радост дјеце треба да у свима нама пробуди најљепше и најбоље у људима јер је то оно због чега се и живи.

Ђуревић је навео да је општина помагала школу у претходном периоду и да ће наставити тако у циљу бољег и квалитетнијег школовања.