Приредба и поклони за ђаке прваке

01.09.2022.

Традиционалном приредбом за првачиће озваничен је почетак нове школске године за ученике Основне школе „Вук Караџић“ у Вишеграду.

Директор ове школе Момир Радојчић рекао је да је ове школске године уписано 69 првачића.

„Министарство просвјете и културе Републике Српске обезбиједило је уџбенике за ученике првих разреда и осталих ученика до четвртог разреда, као и за дјецу из вишечланих породица“, истакао је Радојчић.

Радојчић је напоменуо да је настављен тренд смањења броја ученика и да је ове године уписано мање ђака, него претходне године.

Начелник општине Вишеград Младен Ђуревић пожелио је дјеци успјешан почетак школске године и да постану добри, честити и поштени људи.

„Општина Вишеград је спремила пригодне поклоне за ђаке прваке и честитам на овој манифестацији која ће свима, а посебно првацима остати у сјећању“, истакао је Ђуревић.

Основну школу „Вук Караџић“ похађа 670 ученика.