Припремни програм за основну школу похађа 50 малишана

02.03.2017.

У обданишту „Невен“ у Вишеграду програм припреме за полазак у основну школу похађа 50 дјеце, рекла је директор ове установе за предшколско васпитање и образовање Данка Митровић.

И ове године ће у обданишту „Невен“ бити организован тромјесечни програм припреме дјеце за полазак у основну школу у школској 2017/2018. години, који је почео 1. марта и трајаће до 31. маја.

„Дјеца ће бити подијељена у групе које ће радити сваки радни дан по три часа“, истакла је Митровићева и додала да ће дјецу покушати да укључе у све пројекте које спроводе, међу којима је и осмомартовска и васкршња радионица.

Према њеним ријечима, програм припреме дјеце пред полазак у школу ове године је бесплатан.

Она наглашава да ће Министарство просвјете и културе Републике Српске и општина Вишеград обезбиједити средства за ангажовање једног васпитача и професора разредне наставе који су на евиденцији Бироа за запошљавање.