Приказан филм „Цвијет“ Клаудија Ђованезија

24.11.2017.

У оквиру Седмице италијанског филма, вечерас је у Андрићграду приказан филм „Цвијет“ режисера Клаудија Ђованезија.

Амбасадор Италије у БиХ Никола Минаси рекао је новинарима да ће публика у Вишеграду моћи, између осталог, да погледа новитете италијанске филмске индустрије.

Минаси је навео да су пројекције организоване и у Бањалуци, Мостару, Тузли и Сарајеву.

Начелник општине Младен Ђуревић истакао је да се у Вишеграду први пут одржавају дани италијанског филма и да се нада да је ријеч о почетку нове сарадње са Амбасадом Италије у БиХ.

Филм „Цвијет“ Клаудија Ђованезија је драма о немогућој љубави двоје младих затвореника у затвору за малољетна лица.

Седмицу италијанског филма у Вишеграду организовали су Амбасада Италије у БиХ, вишеградска општина и Андрићград.