Пријем за успјешне учеснике МОСИ

15.07.2024.

Начелник општине Вишеград Младен Ђуревић организовао је данас пријем за спортисте који су освојили медаље на 59. Међуопштинским спортским играма /МОСИ/ Ужицу и том приликом им додијелио пригодне поклоне.

Вишеградски спортисти учествовали су у девет спортских дисциплина – фудбалу, кошарци, одбојци, каратеу, стоном тенису, малом фудбалу, кошарка 3×3, планинарењу и одбојци на пијеску – сребрну и бронзану медаљу освојила је каратисткиња Селена Леканић, а сребрну медаљу чланови футсал клуба „Вишеград“.

Ђуревић је спортистима честитао на постигнутим резултатима и подсјетио да ће Вишеград бити домаћин јубиларних 60. МОСИ 2025. године.

„Са нашим спортистима размијенили смо искуства са овогодишњих игара и надамо се да ће постићи још боље резултате наредне године“, рекао је Ђуревић.

Играч Филип Филиповић каже да је поносан што су донијели медаљу у свој град, али да остаје мали жал за поразом у финалу.

„Захвалио бих општини и нашој публици која нам пружа несебичну подршку од оснивања клуба. Ова медаља је награда за наш досадашњи рад и залагање“, додао је Филиповић.

Каратисткиња Селена Леканић се окитила сребрном и бронзаном медаљом и тако наставила низ успјешних наступа на међународним такмичењима.

„Поносна сам на свој резултат, а захвалила бих се свом тренеру који је сво вријеме био уз мене и начелнику Ђуревићу који нам је омогућио одлазак на ово такмичење“, каже Леканићев, те додаје да је пријем знак да општина подржава своје спортисте и даје им вјетар у леђа.

Вишеград је од оснивања ове најмасовније спортске манифестације на Балкану био домаћин три пута и то 1976, 1983. и 2003. године.